Home > Bez kategorii > Iskra miłosierdzia

Od kilkunastu lat 28 września o godzinie 15.00 w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skrzyżowania ulic, place miast, miasteczek i wsi zamieniają się w miejsca modlitwy, by z Koronką w ręku prosić Boga o miłosierdzie dla nas i świata całego.  Inspiracją są słowa homilii św. Jana Pawła II wypowiedziane podczas konsekracji świątyni Miłosierdzia Bożego w 2002 roku w Łagiewnikach: „  Niech się spełnia zobowiązująca obietnica Pana Jezusa, że stąd ma wyjść „iskra, która przygotuje świat na ostateczne Jego przyjście” (por. Dzienniczek, 1732). Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy Bracia i Siostry (…) Bądźcie świadkami miłosierdzia!”.

Mieszkańcy Bartoszyc po raz pierwszy zgromadzili się w centrum miasta pod pomnikiem św. Brunona aby w łączności z czcicielami Miłosierdzia Bożego odmówić Koronkę. W Polsce intencja tej modlitwy była wspólna i wyrażona w prośbach: Za kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie:
Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa i poruszę serca, do których przemawiać będą. (Dz. 1521). Za oddalenie pandemii korona wirusa.
Za ofiary kataklizmów na Haiti i w innych częściach świata.
O pokój na świecie, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i  pomoc w odbudowie ich domów. Za Prezydenta Andrzeja Dudę, oraz wszystkich rządzących. Za nasze, miasto, wioski, nasze rodziny i nas samych. Dla świata nic nie znaczący kwadrans, dla Boga wielkie wołanie grzeszników. Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w modlitwie.