Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 25. 10. 2020 r.

  1. We wtorek o 18.00 Zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej przed 150 rocznicą objawień, którą będziemy obchodzili 2027 roku.
  2. W środę o 15.00 Godzina Miłosierdzia.
  3. W sobotę kończymy nabożeństwa różańcowe.
  4. Na naszej stronie internetowej będą transmisje Mszy świętych niedzielnych o godzinie 10.00, 11.15. i 18.00, oraz nabożeństw różańcowych w dni powszednie godzinie o 17.30. Zapraszamy.
  5. W przyszłą niedzielę 1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Na cmentarzach bartoszyckich nie będzie nabożeństw.
  6. Karty wypominkowe rozłożone są na bocznych ołtarzach i na stoliku pod chórem. Zachęcamy do objęcia modlitewną troską swoich bliskich zmarłych. Na kopertach piszemy ulicę i nr domu. Wypominki będą czytane w dni powszednie listopada o godzinie 17.30.
  7. Można nabyć nowy numer tygodnika Gość Niedzielny, a w nim polecamy min. Czy istnienie innych religii jest zgodne z wolą Boga, czy też wyłącznie błędem ludzkim? Na to pytanie odpowiada „Deklaracja o stosunku Kościoła do religii niechrześcijańskich”. O tym, czy lęk jest językiem Boga, a pandemia karą. Jest również miesięcznik Mały Gość Niedzielny dla dzieci i młodzieży.
  8. Jako ludzie wierzący, nie możemy biernie przyglądać się ofiarnej, pełnej poświęcenia pracy całej służby zdrowia, staraniom i wysiłkom rzeszy urzędników, służb mundurowych i wszystkim, których praca jest konieczna do naszego codziennego funkcjonowania w czasie epidemii? Konieczna jest wyrozumiałość i cierpliwość wobec pewnych niedogodności, chwilowych braków. Epidemia, która – jak mówią osoby kompetentne – może potrwać kilka miesięcy, wymaga dziś od wszystkich wyjątkowej solidarności i modlitwy. Niech w naszych domach i rodzinach zabrzmi wspólna modlitwa prośby – o ustanie epidemii Wstawiennictwu św. Brunona polecamy wszystkich prosząc o Jego opiekę nad nami. Święty Brunonie nas Patronie…