Home > OGŁOSZENIA PARAFIALNE

III NIEDZIELA WIELKANOCY
14 kwietnia 2024 r.

1. Od dzisiaj rozpoczyna się XVI Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku wydarzeniu towarzyszy hasło: „Powołani do wspólnoty – komunii z Bogiem i bliźnimi w Kościele”. Celem inicjatywy jest odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych. Obchody zainauguruje VIII Narodowe Czytanie Pisma Świętego, którego przedmiotem lektury będą Dzieje Apostolskie. Po Mszy świętej z koszyczka znajdującego się na szafce pod chórem można wziąć , karteczkę  z signum biblijnym. Po powrocie do domu otwórzmy Pismo święte i w skupieniu odczytajmy otrzymany dzisiaj tekst. Niech on nam posłuży, jako przedmiot medytacji w Narodowym Dniu Czytania Pisma Świętego. W naszym Sanktuarium codziennie o godzinie 17.30. będą czytane Dzieje Apostolskie. Zapraszamy.

2. W środę o 15.00 Godzina Miłosierdzia. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i Koronkę.

  1. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Dobrego Pasterza, która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego. To czas naszej modlitwy i wołania do Boga o powołania, by nie zabrakło pasterzy.
  2. Zachęcamy do nabycia nowego egzemplarza tygodnika Gość Niedzielny. Polecamy m.in. Obchodzimy piątą rocznicę ustanowienia Narodowego Święta Chrztu Polski. Nasz parafianin Ks. Kan. dr Tomasz Garwoliński dyrektor biblioteki Hosianum w Olsztynie prezentuje płyty z utworami odnalezionymi w rękopisach, które są świadectwem dawnej kultury muzycznej Warmii.
  3. Dziękujemy za ofiary na potrzeby parafii które otrzymaliśmy od rodzin z ul. Młynarskiej 18, ul Boh. Warszawy 25/57, oraz jedną ofiarę anonimową.
  4. Drogim Parafianom życzymy wielu łask Bożych i opieki św. Brunona patrona naszego Sanktuarium. W 1058 rocznicę Chrztu Polski odśpiewamy Boże coś Polskę.