Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
 NIEDZIELA PALMOWA
czyli
Męki Pańskiej
  5. 04. 2020 r.

  1. Niedziela Palmowa rozpoczyna w Kościele Katolickim WIELKI TYDZIEŃ. Z przyzwolenia Bożej Opatrzności będziemy go przeżywać w łączności z ludźmi, których cierpienia, choroba i śmierć na skutek pandemii stały się Golgotą ich życia. Pamiętajmy i módlmy się za służby sanitarne i mundurowe, które narażając swoje życie poświęcają się i niosą wszechstronną pomoc. Przez fakt ograniczenia naszej swobody, uczyńmy z naszych domów małe wspólnoty Kościoła, które oczekują na Boże natchnienia i powiew nadziei wraz z porankiem Wielkanocnym. Zachęcamy do odczytania w rodzinie Męki Pańskiej z podziałem na role, odśpiewanie Gorzkich Żali, bądź odprawienie rodzinnej  Drogi Krzyżowej.
  2. Wszystkie wcześniejsze zarządzenia władz państwowych i zalecenia władz kościelnych zachowują swoją aktualność. Nadal w Mszach świętych może uczestniczyć tylko 5 osób i są to najczęściej te osoby, które zamówiły ofiarę Mszy świętej. Wejście do kościoła od strony prezbiterium. Świątynia jest otwarta przez cały dzień. Można skorzystać ze spowiedzi świętej  kontaktując się z księdzem dyżurnym.
  3. Na naszej stronie internetowej będą transmitowane „na żywo” Msze święte z naszego Sanktuarium. Zapraszamy w Niedzielę Palmową o godzinie 11.15. W wielki czwartek, piątek i sobotę o godzinie 18.00. W niedzielę Zmartwychwstania i II Dzień Świąt o godzinie 8.00.
  4. 4. Przypominamy, że Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły, spożywamy trzy posiłki bezmięsne w tym jeden do syta.
  5. 5. W Wielki Piątek i Sobotę zapraszamy na adorację prywatną od godz. 8.00 – 18.00. W wielki piątek rozpoczyna się nowenna do Miłosierdzia Bożego.
  6. W tym roku nie będzie Święcenia pokarmów w Wielką Sobotę w świątyni. Modlitwę do odmówienia podczas Śniadania Wielkanocnego zamieszczamy na naszej stronie internetowej.
  7. W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę nie będzie Mszy porannych.
  8. W tym roku nie będzie procesji Rezurekcyjnej. A Msze święte w NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA i drugi Dzień Świąt, odprawiane będą, jak w każdą Niedzielę: o godz. 8.00, 10.00, 11.15, 12.30 i 18.00.. Udział we Mszy świętej tylko dla 5 osób.
  9. Dziękujemy za 16 anonimowych ofiar na potrzeby parafii, które otrzymaliśmy w tym tygodniu w kancelarii, lub zostały wpłacone na konto bankowe parafii. Numer konta jest na naszej stronie internetowej.
  10. Wszystkich parafian i polecamy wstawiennictwu św. Brunona Patrona naszego Sanktuarium, prosząc o dar refleksyjnego przeżycie Wielkiego Tygodnia.