Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
XXXIII Niedziela okresu zwykłego
  17. 11. 2019 r.

  1. Dzisiaj przypada III Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek w orędziu napisał: „Biedni nie są numerami, dzięki którym możemy pochwalić się działaniami. Biedni to osoby, którym należy wyjść na spotkanie. To samotni młodzi i starsi ludzie, których trzeba zaprosić do domu, aby podzielić się posiłkiem. To kobiety, mężczyźni i dzieci, którzy czekają na przyjacielskie słowo. Biedni zbawiają nas, ponieważ pozwalają nam spotkać oblicze Chrystusa. Mottem tegorocznego Dnia są słowa Psalmu 9 „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. Kontynuujemy modlitwę w intencji zmarłych polecanych w „WYPOMINKACH”, codziennie o godzinie 17.30

w poniedziałek – ul. Piłsudskiego 4 i 4A, PCK i ul. Słoneczna.

we wtorek- ul. E. Plater, Hubalczyków i ul. Młynarska.

w środę-              ul. M. Konopnickiej, Grota Roweckiego i Leśna.

w czwartek–        ul. Kościuszki i Kolbego

w piątek –            ul. Boh. Monte Cassino, Asnyka i ul. Dębowa.

w sobotę-             ul. Wolskiego, Limanowskiego i ul. Pieniężnego

  1. We środę o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia
  2. Za tydzień w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Na zakończenie każdej Mszy świętej będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Królowi Wszechświata. Za odmówienie publiczne aktu poświęcenia w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  3. Dziękujemy za trzy ofiary  na potrzeby parafii i ogrzewanie świątyni w zimę, jakie otrzymaliśmy od rodziny z ulicy Boh. Warszawy 23/ 41, Boh. Warszawy 23/72 i dwie ofiary anonimowe.
  4. W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego – polecamy min: Bóg decyduje- bardzo dobry artykuł, który płytką dewocję, konfrontuje z relacją godną Boga. Papież Franciszek w środę rozpocznie pielgrzymkę do Tajlandii, gdzie chrześcijanie stanowią 1% ogółu ludności.
  5. Uczestnikom Ofiary Eucharystycznej, życzymy dobrej Niedzieli, a na nowy tydzień błogosławieństwa Bożego i opieki św. Brunona patrona naszego Sanktuarium.. W ciągu tygodnia zapraszamy na WYPOMINKI i zachęcamy do nawiedzania cmentarza.