Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE
Uroczystość

 24. 05. 2020 r.

  1. Przypominamy, że w naszej świątyni podczas Mszy i nabożeństw może przebywać 40 osób. Wierni obecni w kościele są zobowiązani do zakrywania ust i nosa.
  2. We wtorek po Mszy wieczornej odbędzie się w kościele spotkanie Kręgu Biblijnego.
  3. We środę zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia o 15.00. Również w środę o 18.00 Nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej
  4. Jak co roku w oczekiwaniu na Zesłanie Ducha Świętego Kościół katolicki odprawia nowennę do Ducha Świętego i tym samym trwa we wspólnej modlitwie, podobnie jak apostołowie, którzy modlili się jednomyślnie po wniebowstąpieniu Pana Jezusa czekając w Jerozolimie na zapowiedziane przez Niego zesłanie Ducha Pocieszyciela. Przyszła niedziela jest uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Parafian mieszkających w pojedynczych domach zachęcamy do podtrzymywania tradycji „majenia” ścian domów, wrót i płotów zielonymi, brzozowymi gałązkami.
  5. Ostatni tydzień należy jeszcze do okresu wielkanocnego. Przypominamy o 3 przykazaniu kościelnym: Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym przyjąć Komunię Świętą. Codziennie pół godziny przed Mszą można skorzystać z sakramentu spowiedzi.
  6. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii, które otrzymaliśmy od rodzin z ulicy, Piłsudskiego 7/22, Boh. Warszawy 23/5 i 27/28 oraz pięć ofiar anonimowych. Dziękujemy również za ofiary przekazane na konto bankowe parafii.
  7. W najnowszym numerze „ Gościa Niedzielnego” min.: Jak będzie wyglądał koniec świata? 24 maja dwóch żonatych mężczyzn w naszej diecezji przyjęło święcenia diakonatu.
  8. Nasze troski i radości, oraz pragnienia powierzamy Bogu przez wstawiennictwo naszego patrona św. Brunona. Pamiętamy o chorych, samotnych i oczekujących wsparcia duchowego.