Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
    XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA
15
. 09
. 2019

  1. Dzisiaj po Mszy św. o godzinie 18.00 odbędzie się katecheza parafialna dla uczniów klas VIII, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, że do pierwszej Komunii świętej i Bierzmowania młodzi parafianie przystępują w swojej parafii, bez względu na to, w której szkole się uczą, czy to na terenie miasta, czy gminy. Obecność proszę potraktować, jako obowiązkową. Kandydaci otrzymają deklaracje w której rodzice potwierdzą swoją pomoc, w przygotowaniu swoich dzieci do przyjęcie sakramentu bierzmowania.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 12.30. odbędzie się pierwsza katecheza parafialna dla rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej Komunii świętej.
  3. Ponawiamy zaproszenie na kolejną pielgrzymkę do Wilna. W programie, między innymi, Msza św. w Sejnach, wejście na Górę Królowej Bony w Mereczu, Msza św. przed obliczem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie, zwiedzanie Kalwarii Wileńskiej, zwiedzanie zamku w Trokach. Pielgrzymka odbędzie się w dniach 28 i 29 września 2019r. Zapisy w zakrystii i w kancelarii parafialnej.
  4. W środę o 15.00 zapraszamy na Godzinę Miłosierdzia.
  5. Przypominamy, że we wtorki i czwartki o godzinie 17.30, a w soboty o godzinie 6.30 wspólnoty modlitewne naszej parafii modlitwą różańcową wspierają wszystkich, którzy potrzebują opieki Matki Bożej. Wspólna modlitwa daje poczucie siły i umacnia w wierze, nadziei i miłości, aby przyjąć wyzwania jakie niesie życie. Zapraszamy.
  6. Dziękujemy za dobrowolne ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie otrzymaliśmy od rodziny z ul. Piłsudskiego 7/45 i dwie ofiary anonimowe.
  7. W nowym numerze tygodnika Gość Niedzielny, który jest na stoliku pod chórem znajdziemy odpowiedź na pytania: dlaczego krzyż – znak męki Chrystusa jest tak bardzo atakowany? Jak doszło do odnalezienia relikwii Krzyża Świętego? Jak reagować, kiedy dzieci dokonują złych życiowych wyborów?
  8. Wszystkich gości, parafian, a szczególnie cierpiących, samotnych, oraz każdą osobę potrzebującą duchowego wsparcia, polecamy wstawiennictwu patrona naszego Sanktuarium Świętego Brunona.