Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

II Niedziela Wielkiego Postu

17 marca 2019 r.

  1. Przeżywamy drugą niedzielę Wielkiego Postu zwaną „Ad gentes” czyli Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha.”. Wychodząc z kościoła można złożyć jałmużnę do puszki, aby wesprzeć misjonarzy, duchownych i świeckich pochodzących z Polski, pracujących w 99 krajach świata.
  2. W środę o godzinie 15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA
  3. W piątek zapraszamy Drogę Krzyżową. O godzinie 16.30 dla dzieci, o 17.30 dla dorosłych i o godz.19.00 Droga Krzyżowa młodzieży. W niedzielę o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
  4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy gościli Alumna Seminarium Duchownego w Olsztynie, który przeprowadzi zbiórkę ofiar na potrzeby tej uczelni.
  5. Przy bocznym ołtarzu przed obrazem Jezusa Miłosiernego stoi Koszyczek Miłosierdzia. W czasie trwania wielkiego postu można przynosić żywność, którą przekażemy osobom ubogim z naszej parafii na święta Wielkanocy. Można wziąć okolicznościową torebkę, do której włożymy swoje dary.
  6. Dziękujemy za dobrowolne ofiary na potrzeby parafii, jakie otrzymaliśmy od rodziny z ulicy: Boh. Warszawy 25/25 i Jeną ofiarę anonimową.
  7. W tym tygodniu rekolekcje wielkopostne będą się odbywały w parafii w Galinach – w czwartek i piątek. Msze święte o godzinie 10.00 i 18.00.
  8. Najnowszy numer tygodnika „Gość Niedzielny proponuje min: drugi odcinek wielkopostnej Drogi Krzyżowej – o znoszeniu fałszywych oskarżeń i niesprawiedliwego osądzania. Jest także nowy numer Małego Gościa dla dzieci i młodzieży.
  9. Wszystkich parafian i gości polecamy wstawiennictwu św. Brunona Patrona Naszego Sanktuarium. Prosimy chorych o ofiarowanie cierpienia i modlitwę w intencji rekolekcji wielkopostnych w naszej parafii.