Home > Ogłoszenia parafialne

OGŁOSZENIA PARAFIALNE
VII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

  23. 02. 2020 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą, będącą ostatnią niedzielą karnawału, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas ekspiacji za grzechy pijaństwa. Pragniemy wynagrodzić Bogu za swoje grzechy, za grzechy naszych braci i sióstr, szczególnie za pijaństwo, rozwiązłość i wszelkie zgorszenia. Módlmy się za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości przeciwstawiając się demoralizacji. Każdy z nas może mieć swój wkład w dzieło otrzeźwienia Narodu poprzez własną decyzję o rezygnacji z używania alkoholu przez pewien okres, np. Wielki Post.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się katecheza dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.
 3. We wtorek po Mszy wieczornej w domu katechetycznym spotkanie Kręgu Biblijnego.
 4. W najbliższą środę POPIELCOWĄ wchodzimy w okres WIELKIEGO POSTU, który trać będzie do Mszy Wieczerzy Pańskiej w wielki czwartek. W środę popielcową katolik zobowiązany jest w sumieniu do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, oraz postu, tzn. spożycia trzech posiłków w tym jednego do syta. Post zachowują osoby zdrowe w wieku od 18 do 60 roku życia. W okresie wielkiego postu katolicy powstrzymują się od udziału w publicznych zabawach i dyskotekach. Msze święte w środę popielcową odprawiane będą w następującym porządku: O godz. 7.00. 10.00. 16.30. (dzieci i młodzież) i 18.00.
 5. Również w środę o godzinie 15.00 – GODZINA MIŁOSIERDZIA.
 6. W czwartek zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej po Mszy św. wieczorowej.
 7. W piątek pierwsze nabożeństwa Drogi Krzyżowej. O godzinie 16.30 Droga Krzyżowa dzieci, o 17.30 Droga Krzyżowa dorosłych i o godz.19.00 Droga Krzyżowa młodzieży – szczególnie przygotowującej się do bierzmowania.
 8. W przyszłą niedzielę I Wielkiego Postu o godzinie 17.30 nabożeństwo Gorzkich Żali z nauką pasyjną.
 9. Dziękujemy za ofiary na potrzeby naszej parafii, jakie otrzymaliśmy od rodziny z ulicy: Kwiatowej 22 i jedną ofiarę anonimową.
 10. W nowym numerze tygodnika „Gość Niedzielny” prezentujemy min.: Jaki jest sens wielkopostnych umartwień? Codziennie jesteśmy atakowani tysiącami informacji, czy można się przed tym obronić?
 11. Wszystkich parafian i gości polecamy wstawiennictwu św. Brunona Patrona Naszego Sanktuarium i Miasta. Szczególnie prosimy Boga o ducha trzeźwości i wytrwanie w podejmowanych postanowieniach na czas wielkiego postu.