Home > Bez kategorii > I Komunia święta

31 maja 2026 r. w niedzielę, która zarazem była uroczystością Najświętszej Trójcy 57 dziewcząt i chłopców po raz pierwszy w pełni uczestniczyło we Mszy świętej przyjmując Komunię Świętą.

Dzieci z rodzicami i rodziną mieli zbiórkę już o godzinie 9.15. Zobaczyli pięknie przystrojone wejście do świątyni, podkreślające radość i doniosłe wydarzenie w życiu Parafii jakim zawsze jest Pierwsza Komunia Święta. Ksiądz proboszcz w asyście służby liturgicznej przywitał wszystkich przed świątynią. Rodzice udzielili dzieciom błogosławieństwa i przy śpiewie starej dobrze znanej pieśni: Kiedyś o Jezu chodził po świecie weszli do kościoła. Przystrojone ławki, mnóstwo kwiatów i twarze dzieci, które nie skrywały radości podkreślając zarazem podniosłość i ważność tego wydarzenia w ich życiu. W homilii  ksiądz Proboszcz nawiązał do uroczystości Najświętszej Trójcy:, która dla rodziców w sposób szczególny, jest wzorem życia wspólnotowego. W dalszej części homilii dzieci dowiedziały się kim był św. Patryk patron Irlandii, w nawiązaniu do naklejek z zieloną koniczynką, które  dzieci otrzymały. Właśnie tak święty Patryk jako misjonarz tłumaczył tajemnicę Boga Jedynego który jest wspólnotą trzech osób boskich. Po przyjęciu Komunii świętej przedstawiciele dzieci podziękowały Bogu, kapłanom, rodzicom i paniom katechetkom za przygotowanie ich do tej uroczystości. Przed wyjściem z kościoła dzieci otrzymały Eulogie – mały chlebek, którym jak opłatkiem podzielą się ze wszystkimi uczestnikami przyjęcia za wspólnym stołem. Dzieci również otrzymały balony napełnione helem i po wyjściu ze świątyni wypuściły w niebo wraz z prośbą do Pana Boga. Dziękujemy wszystkim za wspólną modlitwę. Szczególną zaś wdzięczność składamy na ręce tych osób, które pomagali w całym roku na przygotowanie i przebieg Pierwszej Komunii w naszej Parafii.

https://photos.app.goo.gl/2TdQBsYSzG6nJ9VEA