Św. Faustyna.: Pragnę, ażeby pierwsza niedziela po Wielkanocy była świętem Miłosierdzia (Dz. 299). Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski (Dz. 699).
W to święto 42 osoby przyjęły sakrament bierzmowania z rąk Ks. Infułata dr Adolfa Setlaka. O godzinie 12.30 pieśnią Oto jest dzień rozpoczęła się Msza święta. Współkoncebransami byli ks. proboszcz oraz ks. Tomasz Mazurowski proboszcz z parafii w Żydowie, który powierzał Bogu intencję za zmarłego Michała Rusina. Ta szczególna intencja to łączność w żałobie z księdzem wikariuszem Wiktorem Rusinem – kolegą kursowym ks. Tomasza. W piątek zaskoczyła nas wiadomość o śmierci Michała. Ks. Wiktor wyjechał do domu, a młodzież którą przygotowywał przez osiem miesięcy przejął w tej sytuacji Ks. Łukasz Długosz. W uroczystej Mszy z okazji bierzmowania uczestniczyli rodzice, rodzeństwo i rodzina bierzmowanych. Ks. Infułat w homilii podkreślił szczególne zobowiązania jakie wynikają z przyjęcia tego sakramentu, a dotyczą one zarówno bierzmowanych oraz rodziców. Powiedział, że mogą stale liczyć na opiekę Ducha Świętego w darach które On ofiaruje. Rodzice podziękowali Ks. Infułatowi za modlitwę i udzielenie sakramentu bierzmowania. Dziękujemy pani katechetce Bożenie Kabelis za przygotowanie młodzieży do przyjęcia sakramentu.

















