Home > Bez kategorii > Byliśmy w kinie w Lidzbarku Warmińskim

Reżyserami filmu dokumentalno-fabularnego „Najświętsze Serce”, opowiadającego o kulcie Serca Jezusowego, są Sabina i Steven Gunnell  z Francji, którzy realizując to zamierzenie doznali daru nawrócenia. Film wyjaśnia duchowość Najświętszego Serca Pana Jezusa, pokazuje Jego objawienia na przestrzeni wieków, w tym to jedno z pierwszych, które doznała św. Małgorzata Maria Alacogue. Objawienia w Paray-le-Monial (Francja) miały miejsce w latach 1673-1675 w klasztorze wizytek. Zobaczyliśmy wypowiedzi ekspertów, historyków, oraz świadectwa osób które doświadczyli obecności Najświętszego Serca Pana Jezusa i którzy odczuli łaski płynące z nabożeństwa pierwszych piątków miesiąca i związanych z tym obietnic. W pierwszym objawieniu zakonnica zobaczyła  Jezusa z sercem gorejącym płomieniem miłości, który powiedział: „Moje boskie Serce goreje tak wielką miłością ku ludziom, a zwłaszcza ku tobie, że nie może już powstrzymać w sobie płomieni tej gorącej miłości. Musi je rozlać za twoim pośrednictwem i ukazać je ludziom, by ich ubogacić drogocennymi skarbami, które ci odsłaniam, a które zawierają łaski uświęcające i zbawienne, konieczne, by je wydobyć z przepaści zatracenia”. Warto było zobaczyć ten film, bo pozostawia w widzu pragnienie dowartościowania w życiu duchowym nabożeństwa Najświętszego Serca Jezusowego.