Home > Bez kategorii > Dzieci pierwszokomunijne w Stoczku

1 czerwca 2024r. o godz. 10.00 grupa dzieci pierwszokomunijnych z parafii św. Brunona przybyła do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym. Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą w intencji dzieci I Komunijnych i ich rodzin sprawował ks. Wiktor Rusin oraz ks. Ryszard Andrukiewicz. Grupie dzieci i rodziców z naszej parafii towarzyszyły dzieci pierwszokomunijne z Łęgajn ze swoim księdzem proboszczem.
Po Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami udały się na krótkie zwiedzanie klasztoru i miejsc związanych z osobą bł. Kard. St. Wyszyńskiego, była też możliwość zrobienia drobnych zakupów w sklepiku. Z okazji obchodzonego Dnia Dziecka nie obyło się bez prezentów. Dzieci dostały pamiątkową książeczkę ze zdjęciami z Sanktuarium Królowej Pokoju i bł. Kard. Stefanem Wyszyńskim. Kolejnym punktem programu było wspólne zdjęcie na tle klasztoru. Następnie dzieci przebrały się w bardziej swobodne ubrania i ruszyły na piknik rodzinny. Tym razem odbył się w sadzie wśród jabłoni. Kiełbaski i inne rarytasy pieczono na grilu gazowym, więc nikomu kiełbasa nie wpadła do ogniska i upieczona była idealnie. Rodzice rozmawiali, a dzieci oddawały się różnego rodzaju uciechom: biegały, skakały, przechwalały się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi, grały w piłkę, Czas leciał bardzo szybko. Towarzyszyła nam piękna pogoda i miła atmosfera.
Około godziny 13:00 nastąpił powrót do domów. To był bardzo miło spędzony czas, niektórzy byli tu po raz pierwszy, inni po raz kolejny przy okazji komunii kolejnego dziecka. Wszyscy rodzice byli zadowoleni z takiej możliwości spędzenia czasu z dziećmi i możliwości zintegrowania się z innymi rodzicami, katechetkami oraz księdzem Wiktorem.