Home > Bez kategorii > Majówka dzieci komunijnych w Stoczku Klasztornym

3 czerwca o godz. 10.00 grupa dzieci I –Komunijnych z parafii św. Brunona przybyła do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym.  Spotkanie rozpoczęło się Mszą świętą, którą w intencji dzieci  i ich rodzin sprawował ks. Wiktor Rusin. Grupie dzieci i rodziców z naszej parafii towarzyszyła grupa pielgrzymów z Moniek z diecezji ełckiej wraz z księdzem. Bazylika była wypełniona wiernymi,  co dało się usłyszeć w piękniej gorliwej  modlitwie i głośnym śpiewie.

Po Mszy świętej dzieci wraz z rodzicami udali się na krótkie zwiedzanie klasztoru i miejsc związanych z osobą bł. Kard. St. Wyszyńskiego, była też możliwość zrobienia drobnych zakupów w sklepiku. Kolejnym punktem programu było wspólne  zdjęcie przy dzwonach. Następnie dzieci przebrały się w bardziej swobodne ubrania i ruszyły na piknik rodzinny. Pieczono kiełbaski, ziemniaki, chlebek oraz pianki. Rodzice rozmawiali, a dzieci oddawały się różnego rodzaju uciechom: biegały, skakały, przechwalały się swoimi umiejętnościami akrobatycznymi, grały w piłkę, badmintona, rzucały lotkami, karmiły ryby, obserwowały żaby… Czas leciał bardzo szybko. Towarzyszyła nam piękna pogoda i miła atmosfera.

Około godziny 13:30 nastąpił powrót do domów. To był bardzo miło spędzony czas, niektórzy byli tu po raz pierwszy, inni po raz kolejny przy okazji komunii kolejnego dziecka. Wszyscy rodzice byli zadowoleni z takiej możliwości spędzenia czasu z dziećmi i możliwości zintegrowania się z innymi rodzicami, katechetkami p. Sylwią Mączyńską i p. Barbarą Matuszewską oraz księdzem Wiktorem.