Home > Bez kategorii > Pomoc dla Ukrainy

Pod patronatem parafii farnej w Bartoszycach, we współpracy z parafiami dekanatu bartoszyckiego, Starostwem Powiatowym, Urzędem Miasta i Urzędem Gminy w Bartoszycach oraz Dyrekcją Szpitala Powiatowego, Komendą Powiatową Policji, Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej, 20 Bartoszycką Brygadą Zmechanizowaną, Placówką Straży Granicznej w Bezledach organizowana jest zbiórka funduszy na pomoc humanitarną dla polskiej parafii św. Anny w Malinie na Ukrainie.

Zbiórka funduszy ma na celu zakup żywności w obliczu katastrofy humanitarnej, która dotknęła naszych Rodaków w wyniku bandyckiego i zbrodniczego ataku Rosji na Ukrainę.

Mieszkańcy Bartoszyc wielokrotnie dawali wyraz solidarności z potrzebującymi pomocy. Jesteśmy przekonani, że i tym razem nasz apel nie pozostanie bez odpowiedzi. Chcemy zebrać tyle pieniędzy, aby zakupić 20 ton żywności. Nasi Rodacy potrzebują podstawowych produktów, czyli mąki, cukru, kaszy, oleju, makaronu, konserw mięsnych i rybnych. Ponadto potrzebne są wózki inwalidzkie, kule ortopedyczne, buty ortopedyczne, laski, pampersy dla dorosłych i dzieci, odzież termo aktywna, skarpety zimowe i letnie oraz buty wojskowe.

Wyjazd z pomocą humanitarną planowany jest po 10 lipca. Będzie pilotowany przez ks. Jerzego Olechnowicza, proboszcza parafii farnej w Bartoszycach. W związku z tym prosimy o wpłaty do końca czerwca na następujący rachunek 12 8855 0004 2001 0000 1007 0001 z dopiskiem Malin.

W imieniu naszych Rodaków z góry dziękujemy za pomoc.

 

Jerzy Olechnowicz

                                                                   dziekan dekanatu bartoszyckiego