Home > Bez kategorii > UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY KRÓLOWEJ POLSKI

3 maja o godzinie 7.00 została odprawiona Msza święta inaugurująca uroczystości odpustowe w naszej parafii. Celebrował ks. wikariusz Łukasz Długosz. Następnie o godzinie 9.30 Ks. Proboszcz modlitwą różańcową w intencji parafii i pokoju na świecie przygotował wiernych do owocnego przeżycia święta. O godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczysta suma, której przewodniczył Ks. Kan. Władysław Hnatczuk proboszcz parafii św. Br. Alberta Chmielowskiego w Bartoszycach. W homilii celebrans nawiązał do faktu, że w czerwcu przechodzi na emeryturę i dostrzega zbieżność zdarzeń związaną z obecnością w naszej parafii. Ponad 30 lat temu jako nowy proboszcz w Bezledach został poproszony o wygłoszenie rekolekcji w naszej parafii, a obecnie odchodząc z Bartoszyc odprawia Mszę świętą odpustową. Podziękował za to zaproszenie nie ukrywając  wzruszenia. We wprowadzenie do Mszy ks. proboszcz naszej parafii przedstawił relikwie Bł. Kardynała Stefana Wyszyńskiego przywiezione ze Stoczka Klasztornego. Na zakończenie Mszy świętej ks. Kanonik Władysław Hnatczuk przyjął życzenia i kwiaty od przedstawicieli parafii i wspólnot modlitewnych. Po procesji zostały odnowione Śluby Jasnogórskie, natomiast wierni mieli okazję pomodlić się indywidualnie przed relikwiami Bł. Stefana Wyszyńskiego. Dziękujemy wspólnotom modlitewnym, służbie procesyjnej, chórowi za obecność i twórcze uczestnictwo. Dziękujemy gościom i parafianom za wspólną modlitwę. Zapraszamy do galerii.