Home > Bez kategorii > Bierzmowanie 2022

                W Niedzielę Miłosierdzia Bożego przypadającą 24 kwietnia br. młodzież klas ósmych szkół podstawowych naszej Parafii uroczyście przyjęła sakrament bierzmowania. Rozpoczętej o godz. 18.00 Mszy św. przewodniczył
i sakramentu udzielił Ks. Inf. dr Adolf Setlak. W tym roku bierzmowanie otrzymało 64 dziewcząt i chłopców, w znacznej mierze uczniów Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Bartoszycach . Ks. Infułat podczas homilii podkreślił praktyczne znaczenie bierzmowania. Dzięki darom Ducha Świętego człowiek otwiera się na Boga, przyjmuje Boga do siebie i działa przez Boga. Na tym polega dojrzewanie w wierze, którego sakrament jest istotnym elementem. Bierzmowanie potwierdza przecież ową dojrzałość wiary i samego chrześcijanina. 

            W trwających blisko półtora godziny uroczystościach obok kandydatów wzięli udział świadkowie bierzmowanych, rodzina i zaproszeni goście oraz parafianie uczestniczący w niedzielnej liturgii eucharystycznej. Bezpośrednio do sakramentu młodzież przygotowali Pani katechetka Bożena Kabelis i wikariusz ks. Łukasz Długosz., a także katecheci z innych szkół. Księdzu Infułatowi towarzyszyli przy ołtarzu księża z Parafii św. Brunona i z innych parafii dekanatu bartoszyckiego. Na zakończenie uroczystości rodzice bierzmowanych, jak i sami beneficjenci sakramentu podziękowali dostojnemu szafarzowi za dar, który przez Jego ręce otrzymali.