Home > Bez kategorii > Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich w Niedzielę Świętej Rodziny 26 grudnia 2021 roku

W piątek 19 marca 2021 r., minęła piąta rocznica podpisania adhortacji apostolskiej Amoris laetitia. Z tej okazji papież Franciszek ogłosił Rok Rodziny. Jest on poświęcony refleksji i pogłębieniu treści tego dokumentu i wzmocnieniu rodzin na całym świecie. W tym roku Niedziela Świętej Rodziny przypadła 26 grudnia, w drugi dzień Bożego Narodzenia. W tym roku, decyzją Episkopatu, tego dnia obchodziliśmy ogólnopolski Dzień Modlitw w Intencji Małżeństw i Rodzin. W naszej parafii obrzęd odnowienia przyrzeczeń małżeńskich odbywał się podczas każdej Mszy świętej. Dzień wcześniej małżonkowie otrzymali specjalne karty na których wpisali swoje imiona i datę zawarcia małżeństwa. Przed Mszami zostały zebrane wszystkie wypełnione karty. Po okolicznościowych homiliach wygłoszonych przez ks. proboszcza celebransi na każdej Mszy odczytali imiona małżonków i lata wspólnego pożycia małżeńskiego. Następnie odśpiewano hymn do Ducha Świętego i małżonkowie odnowili przyrzeczenia małżeńskie. Po ogólnym błogosławieństwie przedstawiciele małżonków odczytali okolicznościową modlitwę i podchodząc parami do celebransa otrzymali specjalne błogosławieństwo i owoc pomarańczy. Niegdyś ks. Bp Józef Wysocki, który był wikariuszem naszej parafii i proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela powiedział, że „ małżonkowie są jak dwie połówki pomarańczy – jedyne i niepowtarzalne…” Przyrzeczenia małżeńskie odnowiło 85 małżeństw. Wzruszeni i uśmiechnięci wychodzili z kościoła żegnani marszem weselnym Feliksa Mendelssohna. Dziękujemy wszystkim małżonkom za piękne świadectwo miłości i wierności małżeńskiej, tak bardzo ważne obecnej rzeczywistości. Zapraszamy do galerii…