Home > Bez kategorii > Dzień Papieski

Po raz XXI obchodziliśmy ten dzień w naszej parafii. Tegorocznym hasłem były słowa: NIE LĘKAJCIE SIĘ. W wygłoszonych homiliach ksiądz proboszcz nawiązał do homilii wygłoszonej przez św. Jana Pawła II w dniu inauguracji pontyfikatu 22 października 1978 roku. Papież powiedział wówczas: „Nowy następca Piotra na Stolicy rzymskiej wznosi dzisiaj gorącą, pokorną, ufną modlitwę: Spraw, Chryste, bym mógł stać się i pozostać sługą Twojej słodkiej władzy, sługą Twojej władzy, która nie przemija, spraw, abym mógł być sługą, sługą twoich sług. Bracia i Siostry, nie bójcie się przygarnąć Chrystusa i przyjąć Jego władzę, pomóżcie Papieżowi i wszystkim tym, którzy pragną służyć Chrystusowi, służyć człowiekowi i całej ludzkości. Nie bójcie się, otwórzcie, otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi”. Obecni na Mszach świętych obejrzeli krótką prezentację ze zdjęciami Ojca świętego którym towarzyszyła piosenka: „ Nie bój się wypłyń na głębię”. O godzinie 14.30 Odbył się koncert pt. Śpiewamy Ojcu Świętemu”. Udział wzięli: Chór naszej parafii Servite Deo, grupy Wiewióreczki i Jeżyki z przedszkola nr 2, zespół śpiewaczy Srebrne Nuty, duet ze szkoły podstawowej nr 1, schola Brunonki i solistka z naszej parafii, oraz soliści z Młodzieżowego Domu Kultury. Koncert prowadzili pani Małgorzata Stankiewicz i pan Wojciech Prokocki. Dziękujemy pani Ewie Kozieł dyrektorowi Młodzieżowego Domu Kultury za pomoc w organizacji koncertu, oraz telewizji Bart-Sat za obsługę medialną. Dziękujemy wykonawcom ich opiekunom, oraz wszystkim obecnym na koncercie.

GALERIA