Home > Bez kategorii > Uroczystości odpustowe św. Brunona
Wzorem lat uprzednich rozpoczęliśmy przygotowanie duchowe już w sobotę. O godzinie 17.00 Wystawienie Najświętszego Sakramentu. Animatorem modlitwy była pani Krystyna Szymuś przy udziale wspólnot modlitewnych naszej parafii. Ks. Proboszcz podczas Mszy świętej w homilii nawiązał do św. Brunona, który posłany przez Chrystusa całego siebie poświęcił głoszeniu Dobrej Nowiny. Jego wielka wiara jest dla nas zachętą do naśladowania. W niedzielę każda Msza święta kończyła się adoracją eucharystyczną. Święci, a wśród nich święty Brunon są dla nas przykładem do naśladowania, bo nagrodą jest spełnienie celu życia człowieka: „Oto ci, w białe szaty odziani, którzy przyszli z wielkiego ucisku i opłukali swoje szaty i w krwi Baranka je wybielili”. Litania do świętego Brunona i zawierzenie parafii Jego wstawiennictwu wieńczyło błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. W poniedziałek o godzinie 10.00 Suma odpustowa, którą poprzedził różaniec w intencji Ojczyzny, który prowadziła wspólnota Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej pod przewodnictwem adiutorki, pani Barbary Bandachowskiej. Mszy świętej przewodniczył Ks. Paweł Ostrowski, niegdyś wikariusz w naszej parafii, a obecnie proboszcz w Bartołtach Wielkich. Współkoncelebransami byli Ks. Roman Gałęzowski nowy proboszcz w Żydowie, oraz nasz ksiądz proboszcz. Na marginesie są oni kapłanami wyświęconymi w tym samym roku 1987. Po Mszy świętej odbyła się procesja eucharystyczna, którą poprzedził obrzęd poświęcenia nowego różańca procesyjnego dla wspólnoty Jasnogórskiej Rodziny Różańcowej. Pasyjkę do różańca wyrzeźbił w drewnie nasz parafianin Krzysztof Wojcinowicz. W uroczystości wzięli udział kapłani: Ks. Infułat Adolf Setlak, Ks. Kan. Leszek Dereń, Ks. Karol Krukowski nowy proboszcz parafii Galiny – Wozławki, księża emeryci Ks. Kan. Stanisław Tokarz i Ks. Aleksander Sieńkowski. Na zakończenie wszyscy uczestnicy odpustu zostali obdarowani pysznymi lodami. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu uroczystości, a panu Piotrowi Słowikowskiemu za wykonanie zdjęć.

GALERIA