Home > Bez kategorii > I Niedziela Adwentu

I Niedzielą Adwentu rozpoczęliśmy nowy rok liturgiczny. W niedziele tego roku będą czytane fragmenty Pisma świętego według cyklu A, a w dni powszednie (w Okresie Zwykłym) – z roku II. Okres Adwentu ma podwójny charakter: jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, w której wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; równocześnie jest okresem, w którym kierujemy nasze dusze ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Z obu tych względów Adwent jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. Symbolem adwentowej drogi do Betlejem jest wieniec w którym cztery świece wyznaczają niedziele, jakie dzielą nas od świąt Bożego Narodzenia. Parafianie wzorem lat ubiegłych przynieśli do świątyni swoje wieńce rodzinne, aby je poświęcić. Pierwsza niedziela adwentu to dla naszej parafii również inauguracja posługi we wspólnocie dwóch Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej. W sobotę w Konkatedrze Św. Jakuba w Olsztynie Ks. Bp Janusz Ostrowski udzielił błogosławieństwa 17 nowym Szafarzom, których w naszej Diecezji jest 240. Otrzymali oni dekrety biskupa, oraz legitymacje. Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej przede wszystkim zanoszą Eucharystię osobom chorym do domu. Udzielają również Komunii, podczas Mszy świętej, jeżeli zaistnieje taka potrzeba. Nadzwyczajnymi Szafarzami w naszej parafii zostali panowie: Arkadiusz Fieducik i Dariusz Jasudowicz. Obaj parafianie trwają w sakramentalnych związkach małżeńskich, są przykładnymi mężami i ojcami. Cieszą się szacunkiem w miejscu pracy i w naszej wspólnocie parafialnej. Należą do Rady Parafialnej. Obrzęd wprowadzenia w posługę Szafarzy w naszej parafii zbiegł się z inauguracją nowego roku liturgicznego i duszpasterskiego, któremu przyświeca hasło: WIELKA TAJEMNICA WIARY.

GALERIA 1   

GALERIA – zdjęcia z Uroczystości w Katedrze