Home > Bez kategorii > Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza w Stoczku Klasztornym

W życie naszej wspólnoty diecezjalnej zaczyna się wpisywać pielgrzymka służby liturgicznej. Wydarzenie to, odbywające się na przemian z pielgrzymką ogólnopolską, po raz pierwszy miało miejsce 2 lata temu w Sanktuarium w Świętej Lipce.
W tym roku, w dniu 12 maja posługujący podczas liturgii spotkali się u Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym. Również z naszej parafii udali się chłopcy pod opieką ks. opiekuna Pawła i p. katechetki Barbary. Dołączyli się do nich kandydaci na ministrantów Słowa Bożego z parafii farnej.
Podczas Mszy św. pod przewodnictwom J.E. ks. abp Józefa Górzyńskiego Metropolity Warmińskiego, błogosławieństwo do pełnienia funkcji ministranta Słowa Bożego otrzymali nasi parafianie:

  • Sergiusz Abucewicz
  • Oliwier Maciejak
  • Michał Monkiewicz.

Wśród nowych ceremoniarzy znalazł się Patryk Mrozicki.
Po zakończonej Eucharystii odbył się koleżeński piknik w ogrodach klasztoru Księży Marianów. Podczas tej rozrywkowej części spotkania Arcypasterz w towarzystwie diecezjalnych duszpasterzy służby liturgicznej wręcz wyróżnia „Ministranta roku”. Z naszej parafii ten zaszczytny tytuł otrzymał w kategorii ministrantów młodszych Kornel Maciejak.
GALERIA

ks. Paweł Rzosiński

Więcej zdjęć na stronie Posłańca Warmińskiego: http://olsztyn.gosc.pl/gal/spis/4720989.Pielgrzymka-SLO