Home > Bez kategorii > XXVIII Olimpiada Teologii Katolickiej

W tym roku tematem Olimpiady Teologii Katolickiej są słowa „Pokój i nadzieja dla Europy w nauczaniu Benedykta XVI i Franciszka”. – Celem olimpiady jest zainteresowanie uczniów wiedzą religijną. Na podstawie Pisma Świętego i wskazanych lektur uczniowie interpretują chrześcijańskie orędzie i naukę Kościoła katolickiego.
W etapie szkolnym, który odbył się w listopadzie ubiegłego roku udział wzięło prawie 500 osób z 47 szkół z terenu archidiecezji. Warunkiem dostania się do etapu diecezjalnego było zdobycie minimum 21 punktów, co okazało się trudną sztuką – w finale na Wydziale Teologii znalazło się 24 uczniów.
W Olsztynie w finale diecezjalnym Liceum Ogólnokształcące w Bartoszycach reprezentowały:
> Joanna Budna kl.II A
> Kinga Jemielniak kl. II B
> Weronika Lewandowska kl. II B
Z radością i dumą informujemy, że Kinga i Weronika zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce. Natomiast Joanna zajęła II miejsce i zakwalifikowała się do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w Porszewicach koło Łodzi. Życzymy dalszych sukcesów!!!
W niedzielę 11 marca po Mszy św. o godz. 11.15 laureatki otrzymały gratulacje od zgromadzonych parafian,  ks. Proboszcza i starosty Wojciecha Prokockiego, który także przygotował listy gratulacyjne i upominki. GALERIA
opracował: ks. Roman Laskowski