Home > Bez kategorii > Ministranci… nie tylko w kościele

Nasi ministranci w ostatnim czasie formują się nie tylko przez służbę przy ołtarzu. Czterech z nich uczestniczy w kursach organizowanych przez nasze diecezjalne seminarium. Ale o tym szczegółowo innym razem. Nasi chłopcy ostatnio reprezentowali naszą parafię na parkiecie rozgrywek sportowych. Występując w tegorocznej edycji ligi ministranckiej naszej diecezji, rozegrali mecze w ramach grupy północnej tejże ligi.
W dniu 17 lutego razem z reprezentacją parafii farnej udali się do Braniewa, gdzie rozegrali mecze ze swoimi kolegami z parafii:

  • Szyleny, przegrany 9:3
  • archikatedralnej z Fromborka, zremisowany 4:4
  • oraz gospodarzami meczu, z parafii św. Antoniego, przegrany 12:2.

Na kanale Youtube-owym parafii farnej można obejrzeć relację Telewizji Bart-Sat z tych rozgrywek: https://youtu.be/q3xBEygYsak.  Natomiast w dniu 25 lutego nasi zawodnicy zostali podjęci przez parafię św. Andrzeja Boboli w Lidzbarku Warmińskim. Ten mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 6:0. W tegorocznej edycji turnieju obydwu bartoszyckim reprezentacjom pozostał do rozegrania derbowy mecz, w który nasza parafia wystąpi w roli gospodarza. Z góry wszystkich parafian i sympatyków zapraszamy do kibicowania oraz do modlitwy o ducha fair-play i sportowej rywalizacji.