Home > Bez kategorii > Rekolekcje adwentowe już za nami

Rekolekcje w naszej parafii prowadził Ks. Piotr Hoffman, Duszpasterz  Młodzieży w Diecezji Bielsko – Żywieckiej. Motywem przewodnim rekolekcji były słowa ,,Te rekolekcje  są dla Ciebie, abyś się zastanowił nad samym sobą”. Bóg chce nas wysłuchać  – co kryje się w naszych sercach. Jest o co walczyć, bo zbyt łatwym i złudnym jest przeliczać, co mam w garści, zapominając o ważniejszym – co mam w sercu. Przyglądaliśmy się obrazom Boga malowanym  w  sercu współczesnego człowieka.,, Możemy tam znaleźć obraz  boga –  spółka akcyjna, boga  – Supermarket, boga – tyrana, lub boga –  bankomat, czy boga  od święta, bądź boga – lokaja. Grzech zaciemnia oraz Boga we mnie. Jesteśmy mistrzami świata w usprawiedliwianiu siebie, a grzech jest przyjacielem kłamstwa, zazwyczaj smakuje, znieczula sumienie , gasi światło i niszczy obraz Boga we mnie. Warto przełamywać siebie, aby robić to co wartościowe, aby być świadkiem wartości, aby się nie okazało, że oczekiwania Boga względem mnie nie wywołały uśmiechu na Jego obliczu.

Ksiądz Piotr spotkał się z młodzieżą w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Żeromskiego,  oraz wygłosił nauki rekolekcyjne dla kandydatów do bierzmowania i pensjonariuszy   Domu Opieki Społecznej. Przedstawiciele dzieci, młodzieży i rodzin naszej Parafii podziękowali księdzu Piotrowi ofiarując drobne upominki, a wśród nich ozdobione drzewko świerkowe i gwiazdę betlejemską. Słowami: ,,Niech światło z Groty Betlejemskiej rozświetla  księdzu drogę w podejmowaniu mądrych decyzji  w pracy z młodzieżą i w życiu osobistym. Niech Bóg darzy zdrowiem i pomyślnością i szczęśliwego powrotu do domu z opieką naszego patrona św. Brunona” – zakończył życzeniami Ks. Proboszcz.  GALERIA 1   GALERIA2